niedziela, 12 luty 2023 18:26

Sprawdź gdzie możesz zamówić treści pisane jeśli masz stronę i chcesz publikować, a nie masz czasu ich samodzielnie pisać

Napisane przez
copywriting copywriting pixabay

Content w postaci treści pisanych jest jednym z najpopularniejszych typów contentu, z którego korzystają liczne serwisy internetowe, blogi czy projekty niekomercyjne. O zaletach jakościowych treści można mówić bardzo wiele. Bardzo często jednak gdy chcemy uzupełnić swoją stronę internetową, nie mamy czasu lub sposobności czy lekkiego pióra, aby napisać takie treści. Jedyną dobrą opcją w takiej sytuacji jest zamówienie treści. W tym tekście podpowiadamy, gdzie warto zamawiać teksty i artykuły oraz przedstawiamy zalety z każdego ze sposobów.

 Agencje interaktywne, SEO, marketingowe

Pierwszy miejscem, gdzie możemy udać się jeśli chcemy zamówić stworzenie treści pisanych, są agencje interaktywne, marketingowe czy nawet SEO. Obecnie każdy typ agencji zwiększa swoje kompetencje i aby oferować klientom kompleksową ofertę, ma w niej copywriting. Samo zlecenie polega jedynie na przekazaniu informacji o zleceniu, tematyce, długości tekstu czy podstawowych parametrach. Ogólnie po przekazaniu informacji agencji nie musimy martwić się niczym więcej, oczekując na tekst lub materiały. Rozwiązanie to ma kilka plusów i jeden zasadniczy minus. Do korzyści zaliczyć można współpracę z agencją, którą możemy łatwiej zweryfikować niż konkretnego copywritera. Agencje utrzymują również wysoką jakość usługi, aby nie stracić dobrego wizerunku. Weryfikują oni copywriterów lub zatrudniają ich na stałe, co również wpływa na jakość otrzymanych tekstów. W agencjach możemy zamówić też każdy rodzaj tekstu czy materiału nawet ten najbardziej zaawansowany. Dużym plusem jest wygoda zlecenia i współpracy gdzie nie musimy samodzielnie zadbać o prawidłowy przebieg realizacji zlecenia. Minusem tego rozwiązania jest zaś cena, która zazwyczaj jest wyższa od cen niezależnych copywriterów czy freelancerów.

Prywatni copywriterzy

Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem, poprzez które możemy zamówić teksty na naszą stronę www, jest zlecenie ich napisania prywatnym copywriterom. Są to osoby zajmujące się zawodowo pisaniem tekstów, ale robią to prywatnie na własne konto. W sieci znajdziemy dużą ilość stron www copywriterów, na których możemy zapoznać się z portfolio danej osoby, doświadczeniem czy ofertą i cennikiem. Dużym plusem tego rozwiązania jest jego elastyczność. Spora liczba copywriterów, daje też szansę znalezienia oferty atrakcyjnej cenowo czy czasowo gdy zależy nam na napisaniu tekstu w krótkim terminie. Również znajdziemy wielu copywriterów specjalizujących się w danej branży czy kategorii co wpływa na jakość tekstu jeśli chcemy uzyskać artykuł specjalistyczny. Samo przekazanie zlecenia odbywa się na podstawie przekazania krótkiego briefu z informacjami, a następnie odebraniu zlecenia i zapłacie.

Portale ze zleceniami

Jednym z kolei z najbardziej elastycznych rozwiązań, z jakiego możemy skorzystać gdy chcemy zamówić testy na stronę, jest udanie się na portale ze zleceniami dla freelancerów i copywriterów. Są to portale stricte copywriterskie lub portale z ogłoszeniami dla freelancerów. Te pierwsze umożliwiają dodanie zlecenia z tekstem do napisania który chcemy otrzymać. Następnie jest ono podejmowane przez losowego copywritera i realizowane. Gdy tekst jest napisany, akceptujemy go, płacąc za niego lub odrzucamy jeśli nie spełnia naszych standardów. Portale dla copywriterów są dobrym rozwiązaniem kiedy chcemy szybko otrzymać dopasowany tekst do naszych potrzeb. Są one kompromisem między zlecaniem pracy copywriterowi a giełdą tekstów z gotowymi artykułami. Drugim typem portali zrzeszających copywriterów są portale dla freelancerów. Mają one najczęściej swoje zakładki czy działy przeznaczone dla tematyki copywriterskiej. Możemy na nich samodzielnie umieszczać ogłoszenia o chęci zlecenia testu lub samodzielnie odszukiwać ogłaszających się copywriterów. Portale takie są doskonałym miejscem na poszukiwanie i znalezienie odpowiedniego copywritera. Osoby tam przebywają, nie są anonimowe, gdyż są oceniane przez klientów.

Social Media

Miejscem, gdzie znajdziemy copywriterów oraz będziemy mogli dyskutować np. o danym typie tekstu lub prosić o pomoc są social media. Najlepszym przykładem jest Facebook lub LinkedIn. Na portalach tych możemy dołączyć do grup copywriterskich, które gromadzą zarówno copywriterów jak i klientów. Na grupach możemy samodzielnie dodawać oferty zleceń lub wyszukiwać oferty copywriterów. Największym plusem tego miejsca jest ilość osób aktywnie uczestniczących w grupach. Bez większego problemu znajdziemy tam osoby chętne do realizacji naszego zlecenia w krótkim czasie z różnych tematyk i dziedzin. Możemy też łatwo i szybko zlecić realizację oraz zapoznać się z profilami copywriterów. Dostęp do social mediów jest prosty, a na danym portalu społecznościowym możemy dołączać do wielu grup o konkretnych profilach. W miejscach takich znajdźmy też osoby, które oferują bardzo atrakcyjne stawki np. z racji braku dużego doświadczenia, które niekoniecznie musi przekładać się na niską jakość wykonywanych tekstów.

Giełda Tekstów

Ostatnim miejscem w tym zestawieniu gdzie możemy pozyskiwać teksty na naszą stronę www jest giełda tekstów. Po wiodący portal internetowy, który działa na zasadzie otwartej giełdy. Rejestrują się na nim zarówno copywriterzy jak i klienci chcący kupić tekst. Z jednej strony copywriterzy tworzą teksty oraz dodają je na portal, a z drugiej klienci mogą przeglądać dostępne artykuły i kupować je gotowe od ręki. Na portalu znajdziemy wiele rodzajów tekstów o różnej jakości czy tematyce. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na personalizacji czy dokładnemu dopasowaniu tekstu do potrzeb a z kolei, które chcą nabyć tekst szybko i bez zbędnych formalności. Cały proces kupna polega jedynie na wpłacie środków na konto oraz zakupie konkretnych dostępnych tekstów. Są one sprawdzane programem antyplagiatowym, a system ocen copywriterów pozwala ocenić, jak rzetelny jest dany pisarz. Rozwiązanie to pozwala także zlecać pisanie artykułów dzięki wewnętrznej opcji, choć główną funkcjonalnością jest ich gotowy zakup.

Wyświetlony 342 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 luty 2023 18:45